Inni o organizacji festiwalu

„Każdy koncert jest inny, piękny. Idea trafiona, duży zastrzyk dobrej muzyki. Spotkania z artystami światowymi, szeroki repertuar – święto dla miłośników muzyki. Fantastyczne miejsce i fantastyczni ludzie. Jestem pełna podziwu i bardzo wdzięczna za tę inicjatywę.”

Ewa M. [za:] tygodnik „Nowe Życie Pabianic”/ 2008


„(…) Te koncerty to piękna inicjatywa. Mam nadzieję, ze będą kontynuowane, bo są na bardzo  wysokim poziomie. Wykonania są świetne i na miejscu. nie trzeba jechać do Łodzi.”

Małgorzata T. [za:] tygodnik „Nowe Życie Pabianic”/ 2008


„Z ogromną satysfakcją pragniemy podziękować Pani za wielce prestiżową inicjatywę organizatorską. Pani wrażliwość estetyczna, szeroka wiedza i profesjonalne przygotowanie artystyczne, a także rozległe kontakty w środowisku muzycznym sprawiły, że już po raz czwarty nasze miasto stało się na czas trwania festiwalu swoistym centrum kultury muzycznej o randze i znaczeniu zdecydowanie  ponadlokalnym. Miłośnicy muzyki w najlepszym wykonaniu mogli napawać się niepowtarzalnym pięknem starannie dobranego repertuaru, który jest zawsze pełen interesujących niespodzianek artystycznych. Jesteśmy przekonani, że festiwal na trwale wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych miasta, regionu i kraju. (…) Życzymy następnych, równie znakomitych, edycji festiwalu, który podbił już serca Pabianiczan i rozbudził nasze oczekiwania. (…).”

         Zbigniew Dychto, Prezydent Miasta Pabianic/ Pabianice, 2010


„(…) Wszyscy wykonawcy podkreślali nadzwyczaj wysoki poziom organizacji koncertu i całego pobytu.(…).”

                                                                  Waldemar Zawodziński, Wojciech Nowicki/ Łódź, 2013


„Ludzie których podziwiam: Magdalena Hudzieczek-Cieślar, organizatorka MFMŚwP. To dzięki niej do Pabianic co roku przyjeżdżają wybitni muzycy z różnych zakątków naszego globu. W trudnych dla poważnej muzyki czasach pani Magda pokazuje, że chcieć, to móc.”

 Antoni Hodak, Wybory Samorządowe, Pabianice, 2014


„Organizacja festiwalu muzycznie i technicznie wzorowa. Sam organizowałem imprezy ogólnie dostępne jak rajdy piesze, dla dziesiątków, setek ludzi. Mój wielki szacunek i uznanie.”

           Zdzisław Baśnik/ Pabianice, 2014


„Pani Magdo, każdy koncert był niezwykłym wydarzeniem, czuję się zaszczycona, że dane mi było w nim uczestniczyć. Będzie mi brakowało pozytywnej magii tego miejsca, jak również Pani, prezentującej niezwykłą klasę i przeuroczy uśmiech. Pięknie dziękuję!”

             Magdalena Mielczarek/ Pabianice, 2014


„Kończąc urzędowanie na stanowisku prezydenta miasta, pragnę wyrazić podziękowanie za Pani inicjatywę, współpracę i wsparcie w działaniach promujących Pabianice. Szczególnie dziękuję za pasję z jaką szerzy Pani muzykę poważną w naszej społeczności. Zawsze mogłem liczyć na Pani doświadczenie i przychylność. Życzę Pani wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Z poważaniem”

          Zbigniew Dychto/ Pabianice, 2014


„Międzynarodowy Festiwal „Muzyka Świata” buduje dobrą markę Pabianic. Jest wydarzeniem kulturalnym, które przyciąga artystów, instrumentalistów, kompozytorów i dyrygentów z całego świata. Od lat ma grupę wiernych odbiorców nie tylko wśród pabianiczan. Co roku festiwal zaciekawia nowymi źródłami muzyki i nową formułą, co sprawia, że jest wyczekiwany i mile witany. Dobrze, że dzięki takim wydarzeniom w pozytywnym kontekście mówi się o naszym mieście. (…)”

Grzegorz Mackiewicz, Prezydent Miasta Pabianic/ Pabianice, 2015