PROGRAM KONCERTU

  1. Madeleine Dring
    Taniec włoski na obój i fortepian
  2. George Gershwin
    Summertime na obój i fortepian
  3. Ennio Moriconne 
    Obój Gabriela z filmu „Misja” na obój i fortepian
  4. Shao Suan Low                    
    Sweet Dreams na flet, obój i fortepian
  5. Madeleine Dring 
    Trio na flet, obój i fortepian (1968) cz.I, II
  6. Astor Piazzolla
    Oblivion na flet, obój i fortepian

O WYKONAWCACH

EWELINA ZAWIŚLAK – flet
W 2004 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Antoniego Wierzbińskiego. W latach 2003-2004 odbyła naukę w Franz Doppler Institute w Budapeszcie w klasie prof. Jánosa Bálinta. Od 2002 roku pracuje na stanowisku flecisty w orkiestrze Filharmonii Łódzkiej, zaś od 2004 – w Akademii Muzycznej w Łodzi (w 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki). W 1995 otrzymała tytuł „Talentu Muzycznego” podczas Tygodnia Talentów w Tarnowie. Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej G. Zinetti w Sanguinetto we Włoszech, laureatką Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Horn w Austrii oraz laureatką nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury w 2011 roku. Rok wcześniej otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne. Koncertuje od 1990 roku, zarówno w Polsce, jak i za granicą (m.in.: Austria, Norwegia, Szwajcaria, Włochy, Węgry, Niemcy, Chiny). Uczestniczyła w licznych nagraniach dla radia i telewizji. Od 8 lat uczestniczy w pracach jury wielu konkursów. Zapraszana jest też do prowadzenia warsztatów metodycznych dla nauczycieli uczących gry na flecie w szkołach muzycznych oraz prowadzenia mistrzowskich kursów fletowych. Zainicjowała Łódzkie Warsztaty Fletowe „Musica Legata”, kurs „Ventus Optimus” oraz Międzynarodowy Konkurs na Flet Solo „Il Flauto Ricercato”.


AGATA PIOTROWSKA-BARTOSZEK – obój
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi (2003), w klasie prof. Józefa Ciepłuchy. Za wyróżniające się osiągnięcia w latach akademickich 2001/02 i 2002/03 uzyskała stypendium artystyczne Ministra Kultury. W 2005 rozpoczęła studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Jerzego Kotyczki i ad. Arkadiusza Krupy, które ukończyła z wyróżnieniem (2008). Swoje umiejętności doskonaliła także pod kierunkiem wielu znakomitych oboistów. Do swoich najważniejszych osiągnięć artystycznych zalicza zdobycie Grand Prix na Międzynarodowym Akademickim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Łodzi (2002). W dziedzinie kameralistyki otrzymała: II Nagroda w kategorii „Trio stroikowe” na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (2001), II Nagroda (pierwszej nie przyznano) w kategorii „Trio stroikowe” oraz nagroda SPAM w postaci koncertu w Filharmonii Narodowej w ramach „Estrady Młodych” na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (2003), III nagroda w kategorii „Kwintet dęty” na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Warszawie (2005). Jako finalistka III Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. A. Tansmana (2000) uzyskała nagrodę SPAM.  W 2001 roku ostała zaproszona przez Kazimierza Korda, ówczesnego dyr. Filharmonii Narodowej , do udziału w VII, a następnie w VIII Forum Witolda Lutosławskiego. Prof. Jerzy Bauer zadedykował jej utwór „Dualistyl” obowiązujący w II etapie Międzynarodowego Konkursu Oboistów i Fagocistów. Dokonała nagrań telewizyjnych, radiowych i na płyty CD. Na swoim koncie ma liczne występy, jako solistka w Polsce oraz za granicą. Od 2000 – 2015 roku była pierwszym oboistą – solistą w orkiestrze Teatru Wielkiego w Łodzi, obecnie jest od 2010 jednocześnie jest pierwszym oboistą – solistą  Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina. Jest także członkiem Tria stroikowego Amabile Trio,  Andare Trio, zespołu Tenerezza, oraz orkiestr: Polish Camerata, Grohman Orchestra, Hollyłódzka Orkiestra Filmowa oraz zespołu jazzowego  Mellow Five. W 2014 roku została odznaczona przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasług za szczególne zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej, a w 2020 roku otrzymała Odznakę „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Jest profesorem w Akademii Muzycznej w Łodzi i prowadzi klasę oboju. Posiada wiele sukcesów pedagogiczbych.


TOMASZ BARTOSZEK – fortepian
Urodził się w Łodzi. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego. Studiował również kameralistykę w Hochschule für Musik und Theater w Hannowerze w klasie prof. Gerrita Zitterbarta. Swoje umiejętności doskonalił m. in. u takich muzyków jak: Maria Szwajger-Kułakowska, Marian Lapsansky, Joseph Kalichstein i Henry Meyer (z Juilliard School of Music), Frans Helmerson. Tomasz Bartoszek był Uczestnikiem Międzynarodowych Konkursów im. F. Chopina w 1990 (oficjalna ekipa polska) i 1995 roku. Jest laureatem Ogólnopolskich Konkursów Pianistycznych, m.in. Festiwalu Pianisty Polskiej w Słupsku. Jako solista koncertował na wielu estradach w kraju i za granicą. Występował z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Capella Cracoviensis, Taipei Sinfonietta oraz wieloma innymi. Wielokrotnie występował z recitalami w takich miejscach jak: Żelazowa Wola, warszawskie  Łazienki  (przy pomniku F. Chopina), Towarzystwie im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Studiu Polskiego Radia  we Wrocławiu, Teatrze Wielkim w Łodzi, Filharmonii w Bydgoszczy, Filharmonii  w Gdańsku, Łodzi, za granicą: w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Holandii, Szwecji, Czechach i Japonii. Jako członek „Tria Polskiego” w latach 2001-2006 koncertował na wielu estradach zagranicznych m.in.: w sali KKL w Lucernie, Studiu koncertowym radia ORF w Wiedniu, Pałacu Merostwa w Lionie (Francja), Międzynarodowych Festiwalach w Trondheim, Reykholt (Islandia), Musical Carthage (Tunezja), w Norwegii, Algierii, Japonii. Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia w Łodzi, Warszawie (studio koncertowe S1), Wrocławiu (studio koncertowe), dla Telewizji Polskiej, Niemieckiej, Austriackiej i Holenderskiej. Brał również udział w powstaniu płyty DVD (Brillant Classics), wykonując nokturny Chopina. Dokonywał również nagrań muzyki do filmów. Od 2007 współpracuje z „Konzert Und Theater St. Gallen” w Szwajcarii biorąc udział  w wielu projektach kameralnych i solowych współpracując z muzykami z różnych krajów. Wystąpił na wielu Festiwalach, m. in.: Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, Robert Schumann Tage w Zwikau (Niemcy), Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej w Szczecinie, Janackovy Maj w Ostrawie, St. Galler Festspiele (Szwajcaria), Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej w Warszawie i wielu innych. Jako doktor habilitowany prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Łodzi.  Bierze także udział w pracach jury konkursów pianistycznych. otrzymał również Nagrodę Rektora III stopnia (za wysoki poziom prowadzonych zajęć…). Wśród jego wychowanków są laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych. Bierze także udział w pracach jury konkursów pianistycznych.