BERNADETA GRABIAS

mezzosopran

Od 2004 roku solistka Teatru Wielkiego w Łodzi i pedagog w Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureatka wielu konkursów wokalnych krajowych i zagranicznych m.in. III nagrody na Queen Elisabeth Competition 2008 w Brukseli. Współpracuje z Operą Narodową (obecnie przygotowuje dwie premiery „Maria Stuarda” i „Wilhelm Tell”), Krakowską, Śląską, Teatrem Wielkim w Poznaniu i Operą Nova w Bydgoszczy oraz Filharmoniami m.in. Narodową, Krakowską, Łódzką, Poznańską, Śląską, Opolską, Rzeszowską. Wykonuje pierwszoplanowe role mezzosopranowe m.in. Carmen, Rosina (II Barbiere di Siviglia), Isabella (Włoszka w Algierze), Jane Seymour (Anna Bolena), Queen Elisabeth (Maria Stuarda), Olga (Eugeniusz Oniegin), Nicklausse (Opowieści Hoffmanna) i wiele innych. Jest częstym gościem festiwali muzyki klasycznej, realizując koncerty wokalne oraz projekty wokalno – teatralne, promujące operę belcanto oraz pieśni kompozytorów polskich. Była ambasadorem pieśni polskiej w roku chopinowskim na Festiwalach „La Folie Jurnee” w Nantes, Printemps Musical w Silly (Francja) oraz Ambasadzie Polskiej w Brukseli. Nagrodzona m.in. Nagrodą ZASP im. Schillera za Najlepszy Debiut, „Brylantem Polskim” oraz Nagrodą Marszałka województwa łódzkiego za szczególne osiągnięcia artystyczne.


MARIUSZ SIUDZIŃSKI

aktor

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoty Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Lodz Film School). Aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Pracuje w zespole łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza (Stefan Jaracz Theatre). Artysta o bardzo bogatym dorobku scenicznym. Najważniejsze osiągnięcia to m.in. monodram Zwierzenia Klowna (Ansichten eines Clowns) Heinricha Bölla, role w Ferdydurke (Ferdydurke) Witolda Gombrowicza, Brzydalu (Der Häßliche) Mariusa von Mayenburga, Mrocznych perwersjach codzienności (La secreta obscenidad de cada día) Marca Antonia de la Parry, Zwłoce (Die Frist) Friedricha Dürrenmatta. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu. Zajmuje się również reżyserią teatralną. Zrealizował m.in. Bajki Pana Brzechwy, Chorego z urojenia (Le Malade imaginaire) Moliera. W swoim dorobku artystycznym ma także wiele ról filmowych i serialowych. Stale współpracuje jako lektor ze stacjami telewizyjnymi i agencjami reklamowymi.


MICHAŁ GRABIAS

pianista, kameralista

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego i ad. Joanny Kaczmarskiej oraz w klasie Kameralistyki prof. Joanny Hajn – Romanowicz. Laureat konkursów kameralnych m.in. XII Konkursu Muzyki Kameralnej XX wieku im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi oraz VI Międzynarodowego Konkursu Kameralnego im. K. Pendereckiego w Krakowie. Obecnie występuje na koncertach kameralnych wykonując zarówno klasyczną muzykę wokalną i instrumentalną, jak również muzykę współczesną, rozrywkową i jazz. Jest korepetytorem i akompaniatorem. Na stałe współpracuje z klasami śpiewu solowego, saksofonu i klarnetu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Płocku.


FOTORELACJA Z KONCERTU