NAPISALI

Wspaniałe koncerty.

Andrzej Żeligowski, 17.09.2015


Brawo! Bardzo barwnie i ciekawie.

          Krystyna Pietranek-Kulis, 21.09.2015


Nie ma życia bez powietrza – to każdy wie. Ale, że nie ma dobrego życia bez dobrej muzyki – o tym wie każdy, kto w październikowe weekendy mógł uczestniczyć w niezwykłej, muzycznej uczcie Muzyka Świata w Pabianicach. „Dania” z Ukrainy, Izraela czy rodzime „pyszności” pachnące Moniuszką, dźwięczące harfą, dzwonkami czy wciągające w nieznaną przygodę z dźwiękami cieszyły ucho, pozwalały odetchnąć od codzienności, odkrywały niezmierzone możliwości ludzkiej wrażliwości i fantazji muzycznej… Będzie trochę tego brakowało… Pozostaje nam czekać cierpliwie na ósmą edycję Festiwalu.

Lidia Pakuła, 1.11.2015


Wspaniały koncerty, przeżyłam coś wspaniałego. Buziaczki dla was. Pozdrawiam

Ola Janeta, 1.11.2015


Oj „upasłem się”, na ostatnim koncercie, „upasłem”. Słyszałem dźwięki z różnych zakątków świata. Płakałem, weseliłem się, uciekałem, goniłem, miłowałem, bałem się, zastygałem w przerażeniu, ukrywałem się, fruwałem, upadałem, wznosiłem się ponad światem, szybowałem. To wszystko sprawiła jedna gitara w odpowiednich rękach, „dwoje głosów” i dwa serca jednakowo bijące. Oj „upasłem się”, „upasłem”, ale wiem, że „pasibrzuch” będzie głodny.

       Andrzej Domański, 2.11.2015


Cieszę się niezmiernie, że Międzynarodowy Festiwal „Muzyka Świata” na trwale zagościł w Pabianicach. Jesteśmy zaszczyceni, pełni uznania i wdzięczności dla inicjatorów tego przedsięwzięcia. Przybywają do nas wybitni wykonawcy o ugruntowanej pozycji artystycznej bądź do niej z powodzeniem aspirujący. Utalentowani muzycy, którzy chcą się podzielić swoim kunsztem i nieprzeciętnymi dokonaniami. Są artystami, a to oznacza, że potrafią wzbudzać najlepsze emocje, poruszać serca i umysły. Muzyka jest przecież najsubtelniejszą formą przekazu, która czyni cuda, uszlachetnia obyczaje, dodaje sił, wyzwala radość. Wykonywana we wspaniałej świątyni w sposób naturalny  otwiera  także na wymiar absolutnego piękna. Pragnę podziękować organizatorom za cenną inicjatywę, która  dowartościowuje naszą społeczność, nadając jej na parę tygodni charakter niemal wielkomiejski. To do nas przyjeżdżają zewsząd melomani, aby uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Z niecierpliwością  czekają, żeby zapoznać się z programem festiwalu i wybrać najbardziej przemawiające do nich prezentacje artystyczne. Jak zwykle każdy znajdzie dla siebie coś interesującego ponieważ z roku na rok oferta festiwalowa jest coraz bogatsza, starannie przemyślana, obfitująca w wiele atrakcji muzycznych. Mam wrażenie, że wraz z każdym Festiwalem z cyklu „Muzyka Świata” nasze miasto wydaje się lepsze i piękniejsze. Życzę wszystkim niezapomnianych doznań estetycznych, głębokich przeżyć i autentycznych wzruszeń. Wierzę w to, że ulegną  Państwo urokowi tej muzyki.

Zbigniew Dychto Prezydent Miasta Pabianic (2006-2014)


Byłam, wysłuchałam, polecam gorąco wszystkim miłośnikom doskonałej MUZYKI.

                                                                                                              Alicja Borko, 4.10.2014


Dziękuję za muzykę świata w Pabianicach i za ciepłe podejmowanie melomanów w murach świątyni.

                                                                               Ewa Helbik, 20.10.2014


Organizacja festiwalu muzycznie i technicznie wzorowa. Sam organizowałem imprezy ogólnie dostępne jak rajdy piesze, dla dziesiątków, setek ludzi. Mój wielki szacunek i uznanie.

            Zdzisław Baśnik, 21.10.2014


Pani Magdo, każdy koncert był niezwykłym wydarzeniem, czuję się zaszczycona, że dane mi było w nim uczestniczyć. Będzie mi brakowało pozytywnej magii tego miejsca, jak również Pani, prezentującej niezwykłą klasę i przeuroczy uśmiech. Pięknie dziękuję!

             Magdalena Mielczarek, 26.10.2014


Miłość czyni Cuda! Miłość do Muzyki również! Pani Magdalen..:) To był miesiąc Cudów! Talenty, kunszt, ponadprzeciętność, różnorodność… Dziękuję Magdalen.. za tę Miłość i jej Owoce.

Małgorzata Karwat, 27.10.2014


Ludzie których podziwiam: Magdalena Hudzieczek-Cieślar, organizatorka MFMŚwP. To dzięki niej do Pabianic co roku przyjeżdżają wybitni muzycy z różnych zakątków naszego globu. W trudnych dla poważnej muzyki czasach pani Magda pokazuje, że chcieć, to móc.

Wśród kilku wymienionych osób, w materiałach wyborczych Antoniego Hodaka, Wybory Samorządowe, 2014


(…) Wszyscy wykonawcy podkreślali nadzwyczaj wysoki poziom organizacji koncertu i całego pobytu.(…).

                                                                  Waldemar Zawodziński, Wojciech Nowicki, 2013